Magazido Haberleri

Magazido

Acar'dan Yarar'a ziyaret
20 Ekim 2016

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne atanan Abdüssettar Yarar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Acar'dan Yarar'a ziyaret
PAYLAŞ
Yorum yaz
A

Ziyarete İlçe Kaymakamı Arif Oltulu, Belediye Meclis Üyesi İsmail Öz, DERKAD Başkanı Hüseyin Eşgin ve işadamı Yusuf Yiğit’te katıldı.
Yarar’a organik Derbent çileği hediye eden Başkan Hamdi Acar, “Sayın Müdürümüzle dostluğumuz yıllar öncesine dayanır. Bugüne kadar yaptığı başarılı hizmetleri nedeniyle kendisini tebrik ediyoruz. Tekrar Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine getirilmesini memnuniyetle karşıladık. Tecrübeleriyle bu alanda Konya’ya önemli hizmetlerde bulunacaktır” dedi.
Başkan Acar, Derbent’in de Konya’nın önemli turizm merkezlerinden biri olmaya aday olduğunu belirterek, “İlçemizde ciddi dönüşüm projeleri uyguluyoruz. Bunun yanında bir süredir devam eden Aladağ Kayak Merkezi projesinin tamamlanmasından sonra Derbent’in önemli bir turizm merkezi olacağını düşünüyor ve İl Müdürümüzden bu anlamda destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.
İl Müdürü Yarar ise Konya’nın en önemli turizminin Mevlana Haftasında gerçekleştiğini dile getirerek, “Diğer turizm değerlerimizi de ortaya çıkarmak gerekiyor. Bu anlamda Derbent’in de kış turizmine kazandırılması konusundaki çalışmalarını memnuniyetle izliyoruz. Bu konuda biz de üzerimize düşeni yaparak destek vereceğiz” dedi.

Yorumlar (0)