Politika Haberleri

Politika

Bakanlar Kurulu'ndan 'Kilis' açıklaması
26 Nisan 2016 08:44

Bakanlar Kurulu'ndan 'Kilis' açıklaması

Bakanlar Kurulu'ndan 'Kilis' açıklaması

Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, Kilis için alınacak ek tedbirler ve 4 maddelik kritik planı açıkladı.

 

Kurtulmuş; Kilisliler, ensar anlayışı içinde ekmeğini ve sokaklarını paylaşıyor. Kilis'i tebrik ediyorum. Kilis, kendi nüfusu kadar Suriyeli mülteciyi barındırıyor. Suriye tarafında bir devlet kalmadı.  18 Ocak'tan bu yana 46 roket atışı yapıldı. 17 kişi öldü. 61 kişi ise yaralandı. Yerleşik bir düzende saldırı olmadığı için karşılık vermek zor oluyor. ​Ancak TSK anında mevzileri yerle bir ediyor " dedi.

 

 İŞTE 4 MADDELİK KİLİS PLANI

 

1...İlave askeri tedbirler alınacak. İlave İHA'lar ile sınır gözetlenecek

 

2..Ekonomik tedbirler alınacak. Tüccar ve esnafın zararları giderilecek.  5 Milyon ilave ile zararlar giderilip , ödeme yapılacak. İkinci aşamada da 5 milyon ilave destek sağlanacak.

 

3...Sosyal destek programları sağlanacak. Psikolojik anlamda sahada Kilis halkının yanında olunacak

 

4...Sağlık alanında ilave tedbirler alınacak. İlave doktorlar ve zırhlı ambulanslar Kilis'te hizmete başlayacak.

 

Hükumet sözcüsü , sınır güvenliği ve  füze sistemleri konusuna da cevap verdi.

 

SINIRA ABD FÜZE SİSTEMİ KURULACAK MI?

 

Kurtulmuş;  "Suriye'deki sorun çok hassas bir sorundur. Çok taraflı hassasiyetlerin göz önünde olması gerekiyor. Türkiye ulusal güvenliğini korumak içinde her türlü tedbiri alabilecek güçtedir. Bir kısmı uluslararası camiayla bir kısmı ise Türkiye'nin kendisinin atacağı adımlardır" açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)

Gazeteler