1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. Başkan Tutal, yatırımları anlattı
İlçeler Haberleri

İLÇELER

Başkan Tutal, yatırımları anlattı

Başkan Tutal, yatırımları anlattı

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal göreve geldiği günden bu yana ilk kez Konyalı basın mensupları ile bir araya gelerek Seydişehir’e yapılan yatırımları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal Seydişehir’de basın mensuplarını ağırladı. Göreve geldiği günden bu yana yapılan ve halen devam eden yatırımlar hakkında yatırım alanlarında basına bilgi veren Tutal, Konya basını ile bundan sonra daha sık bir araya geleceklerini söyledi.

İLK DURAK ATIK SU ARITMA TESİSİ İNŞAATI

Konyalı basın mensupları ile birlikte ilk olarak Seydişehir Atık Su Arıtma Tesisi inşaat alanına giden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet burada proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Tutal “2008 yılında başlayan Avrupa Birliği destekli hibe projesinde yıllardır atıl kalan proje, ihalesi gerçekleştirildi ve yer tahsisi yapıldı. İnşaatımız görüldü gibi son hızla devam ediyor. Tesisimizin yapımı 2 İngiliz, 1 Fransız ve 1 Türk firmasından oluşan konsorsiyum tarafından üstlenildi. Bütçesi 8 milyon 599 bin Euro olan Atıksu Arıtma Tesisi 20 ay sonunda faaliyete geçecek. Tesis ile Suğla Gölü’nün kirlenmesi önlenecek ve gölün beslenmesi için ayrıştırılmış saf su verilecek. Kalan atıklar ise özellikle ağaçlandırmada gübre olarak değerlendirilmesi planlanıyor” dedi

KUĞULU VADİSİ PROJESİ TURİZMİN MERKEZİ OLACAK

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Konya basınını misafir ederek Kuğulu Vadisi projesiyle Seydişehir’in turizm merkezi olacağını belirterek, “ Kuğulu Vadi Projemiz KOP, DSİ ve belediyemiz tarafından ortaklaşa yürütülen bir projedir. Yapımını hızla devam eden projemiz çerçevesinde alışveriş merkezinin yanında bingolo evler, organik ürünlerin satılacağı pazar yeri, macera ve luna park gibi sosyal alanlar, su sporlarının yapılacağı yerler, mesire alanları, dinlenme yerleri olacaktır. İddialı olduğumuz bu projemiz 70 milyon liraya bulacaktır. Bu projenin ilk etabı 2019’zun sonunda bitecektir. Bölgemiz ekonomisine ve turizmine katkı sağlayacak olan projemizle Konya’nın “Abantı” Kuğulu park olacaktır. Diğer taraftan termal sondaj çalışmaları yaptığımız ilçemizde termal otel yatırımı çalışmalarımız sürüyor. Bunun yanında termal alanının yanında sera alanı oluşturacağız. Termal fizik tedavisi için bir merkez düşünüyoruz. Bu konuyla ilgili de Selçuk Üniversite’mizle çalışmalarımız sürüyor. Sağlık turizmi alanında da merkez olmayı hedefledik” dedi.

SEYDİŞEHİR’DE KALICI ESERLER BIRAKMA AMACINDAYIZ

Mehmet Tutal Adile Baysal Kültür Sanat Evinde belediyenin hizmetleri ve yapılan yatırımlar hakkında bilgi vererek, “Seydişehir belediye olarak göreve geldiğimiz günden bu güne kadar amacımız Seydişehir halkına yakışır hizmet vermenin yanında kalıcı eserler bırakmak olmuştur. Çok şükür güzel çalışmalar yaptık. Arıtma tesisimiz tamamlanmak üzere Mart 2017’de işletmeye açılacaktır. Arıtılan su tarımsal sulamada kullanılacaktır. Seydişehir ve mahallerinde 17 park yaptık. Göreve geldiğimizde 40 tane projemiz vardı. Birçoğunu yapmaya başladık. Üç tana iddialı olduğumuz projemiz vardı. Bunlardan Kuğulu Vadisi Projesi ve Seydişehir’in kurucusu Seyyid Harun Veli Hazretleri’nin türbesi ve bölgesinin eski cazibesine kavuşması için çalışmalarımızın birçoğu tamamlanmak üzeredir. Termal su konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Yeşil alan çalışmalarının yanı sıra her mahallemizde iyileştirmeler yaptık. Cadde düzenlemeleri de gerçekleştirdik. Sosyal belediyeciliğin ön plana çıktığı günümüzde sosyal projelere önem verdik. Bakıma muhtaç ailelerimize, yaşlılarımıza elimizden geldiğince her konuda hizmet veriyoruz. Öğrencilerimiz içinde etüt merkezi çalışmalarımız sürüyor. Sportif faaliyetlerde önde olan ilçelerden birisiyiz.750 tane lisanslı sporcumuz var. Kardeşçe bir ortam oluşturduk. İlçemizdeki tüm sportif faaliyetleri her türlü desteklemeye devam edeceğiz. Seydişehir’in hem fiziksel, hem de ticaretini canlandırma adına hizmetlerimiz ve yatırımlarımız devam edecektir. Daha yaşanabilir bir kent haline getirmeyi hedeflediğimiz Seydişehir’i bölgemizde ve ülkemizde bir turizm merkezi haline getirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALAR GEZDİRİLDİ

Daha sonra Belediye Başkanı Mehmet Tutal, beraberindeki Belediye Başkan yardımcıları ve belediye yöneticileriyle Konya basını Su arıtma tesislerini, Kuğulu Vadisi Projesinin çalışmalarının yürütüldüğü bölgeyi, Tınaztepe mağarasını, Seydişehir’in kurucusu Seyyid Harun Veli Hazretleri’nin türbesini gezdirerek, Adile Baysal Kültür Sanat Evinde bilgilendirme toplantısı düzenledi. Oradan da termal sondaj alanında yapılan çalışmaları gezdirerek bilgiler verdi. Seyyid Harun Veli Hazretleri’nin türbesi ziyareti esnasında gazeteciler leblebi ikram edildi.

 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İlçeler Kategorisinden Son Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anadolu'da Bugün | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
© Copyright 2017 İDEA GROUP İletişim ve Reklam Hizmetleri San. Tic. A.Ş