Politika Haberleri

Politika

Bozkurt’tan Gülen suçlaması
20 Temmuz 2016

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, kendisinin Gülen hakkında uyarılarda bulunduğunu aktararak, “Aklımızı kimseye kiraya vermeyiz” diyerek iktidara yüklendi

Bozkurt’tan Gülen suçlaması
PAYLAŞ
Yorum yaz
A

Darbe girişimi sonrası Fethullah Gülen’i suçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, AK Parti-Cemaat ilişkisini hatırlattı. Bozkurt, darbe girişiminde tutuklanan binlerce askerin AK Parti iktidarının ürünü olduğunu savundu. Bozkurt, “Düzenlettiği organizasyonlarda övgüler düzüp bağlılık bildirdikleri, makam-mansıp uğruna günaşırı okyanus aştıkları, ‘dön artık, bitsin bu hasret’ diye dil döktüler. Kimileri de ‘Kral öldü, yaşasın kral’ pişkinliğinde ‘durmak yok yola devam’ ediyor. 2003’ten beri her YAŞ toplantısında, ordudan atılmak istenen irticacı subaylar için kimlerin engel olduğu ve muhalefet şerhi koyduğu da herkesin malumudur” dedi.

BOZKURT: “TAKLA ATANLARIN

ENDAMINI GÖRECEĞİZ DEMİŞTİM”

Daha önce Fethullah Gülen hakkında söylediklerini hatırlatan Bozkurt, “Nisan 2012 CHP Konya İl Kongresi’nde yaptığım konuşmada ‘Biz CHP'lilerin, devleti ele geçirmek için örgütlendiği belgeler ve TV program bantları ile sabit, vatan ve millet düşmanı, kara cahil bir hainin vereceği akla da, öğreteceği dine de, yapacağı hizmete de ihtiyacımız yoktur. Bugün bu hainle kol kola devlet yönetenlerin, önünde takla atanların endamını göreceğiz’ dediğimde bütün dava arkadaşlarım bana destek verdi. Genel başkanımızın da dediği gibi biz darbelere karşıyız. Fethullahçı askerler yaparsa da karşıyız, Kemalist subaylar yaparsa da karşıyız. Askeri darbelere de karşıyız, sivil darbelere de karşıyız. Laik cumhuriyet ve parlamenter demokrasiden ödün vermeyiz. Unutmasın hiç kimse, biz CHP'yiz. Aklımızı kimseye kiraya vermeyiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

Yorumlar (0)