1. YAZARLAR

  2. Bahri Kılınçel

  3. DARBEDEN ÖNCE FETO ÖRGÜTÜ (2)
Bahri Kılınçel / Köşe Yazarı

DARBEDEN ÖNCE FETO ÖRGÜTÜ (2)

2006 Kasım ayında ülke demokratikleşiyordu.  Yeni Vakıflar Yasası TBMM’ de kabul edildi. Türkiye düşmanlarının ağzı kulaklarındaydı, misyonerler bayram ediyordu. Çünkü bu yasa ile yabancı vakıflar Türkiye’deki yıllar önce işgal ve hakimiyet dönemlerinde hilebazlıkla ele geçirdikleri arazilerini, binalarını, okul yerleşkelerini yeniden alacaklar ve MİSYONERLİK VAKIFLARI kurabileceklerdi.

Bu yasanın çıkmasından sonra  CİA 'nın güdümünde ABD 'de  yaşayan  darbeci  FETÖ  örgütü lideri  Connecticut  eyaletindeki  Hatford  Seminary  adlı  papaz okuluna 2 milyon dolar  bağışladı. parayı bizzat bağışlayan Feto’ya ait  Fatih Üniversitesi  mütevelli heyeti üyesi  ve Feto'nun yakını Dr. Ali  Bayram

1830 yılında kurulan bu papaz okulunun temel amacı misyonerliği yaygınlaştırmak. Bunu 170 yıl önce  Osmanlı topraklarında  yapacaklarını  kayda geçiren misyoner okuludur. Okulun "The   Moslem World "  dergisinde şunları  yazıyorlar:  "Dünya genelinde Müslümanları maddi ve manevi olarak  Hıristiyanlığa  yönlendirmektir. Böylece  Hıristiyanlığın önündeki engeli  kaldırmak, Müslümanları  Hıristiyanlaştırmaktır.  Bu yapılırsa müslümanların İslam’a olan sevgisi azalır, onlar da İsa’yı kurtarıcı olarak görürler" (cilt 1.no 1. sayfa 3)

Papaz okulunun Rektörü Prof. Dr. Hedidi Hadsele bir misyoner, okulun etkin isimlerinden Dr. Ralp  Ahlberg  ise  yaşamını Hıristiyanlığa  adamış bir papaz.  2005 yılında papaz okulunun yöneticileri Feto’nun yakını Dr. Ali Bayram’ın davetlisi olarak Türkiye' ye geldiler ve Konya, Şanlıurfa, Mardin, Kahramanmaraş’ı Fatih üniversitesinden Dr. Ali Bayram tarafından gezdirildiler.

Misyoner okulun yetkilisi Papaz  Ralp    Feto  için şunları söylüyor: "Gülen çok önemli bir insan, Ben Türkiye'ye  ilk ziyaretimi 2002 de yaptım. Gelmeden önce  Said-i Nursi'nin , Fethullah  Gülen'in  kitaplarını  okudum, etkilendim. Okulumuza Abdullah Antepli geldi, kilisede genç Hıristiyanlara İslamiyet’i anlattı. Fethullah Gülen misyonerlere kucak  açıyor, İsrail ile sıcak ilişkiler  kuruyor. Benim de İslamiyet’e hayranlığım artmaya başladı. Gülen bağnazlıktan diyalogla kurtulmayı öğütlüyor"

Anadolu’dan topladığı 2 milyon doları papaz okuluna bağışlayan bu darbeci Feto’yu  papaz okulu yetkilileriyle  kim tanıştırdı? 1998 yılında Amerika’ya kaçan  Feto'yu  papaz okuluna  bağışa  hangi CİA  ajanları  ikna etmiştir?. Ben bu konuyu Yeni Meram gazetesindeki  köşemde  18 kasım 2006  günü yazdım. ertesi gün genel yayın yönetmeni çok büyü tepki olduğunu bu tür yazı yazmamamı, okuyucuların aboneliği iptal ettireceklerini ve benim  telefonumun istendiğini  söylediğinde  vermesini rica ettim. Yüzlerce Feto  şakirti telefon etti, Kimi yalan yazdığımı, kimi hoca papaz okuluna yardım etmez, kimi  bunları Ergenekoncular çıkarıyor diye  söylendiler.

Bu esnada Konya’daki besleme gazeteciler  Feto'ya  ve okullarına   methiye yazıları  yazıyorlardı.

Bu yazı toplam 2542 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yazarın Diğer YazılarıTümü
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anadolu'da Bugün | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    © Copyright 2017 İDEA GROUP İletişim ve Reklam Hizmetleri San. Tic. A.Ş