Spor Haberleri

Spor

Ferhat Öztorun: "İkinci yarıya sıkı hazırlanıyoruz"
11 Ocak 2018 17:22

Süper Lig’in ikinci yarısına Antalya’da hazırlanan Atiker Konyaspor’da deneyimli futbolcu Ferhat Öztorun, sezonu ikinci yarısına sıkı bir şekilde hazırlandıklarını söyledi

Ferhat Öztorun:

Kampın güzel geçtiğini ifade eden Ferhat Öztorun, “Yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Bulunduğumuz konumdan memnun değiliz ve bir an önce bu konumdan ayrılmak istiyoruz. Onun içinde sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Umarım ikinci yarı bunu sahaya yansıtırız” dedi. Futbolcunun oynaması gerektiğini anlatan 30 yaşındaki futbolcu, “Çünkü oynadıkça bütün her şey yerine oturuyor. Uzun süre oynamayıp bir anda oynamak çok zor bir şey. Ne kadar sıkı çalışırsan çalış maç kondisyonu ayrı bir şey. Bu sene 13 maçta ligde oynadım. UEFA ve diğer maçlarla birlikte 20 müsabakaya çıktım. Geçen sene tüm sezonda 16 maçta oynadım. Şu anda ilk yarı 20 müsabaka oldu. Elimden geldiğince beslenip uykuma dikkat ediyorum. Bu şekilde de devam etmeyi planlıyorum” şeklinde konuştu.

BU KONUMDAN ÇIKMALIYIZ

İlk planlarının ligdeki konumlarından yukarı çıkmak olduğunu dile getiren Ferhat Öztorun, “Kaçıncı bitirebileceğimizi tahmin edemiyorum. İkinci yarıda daha üst sıralarda olmalıyız. Takım olarak başarılı olacağımıza inanıyoruz. Şampiyonluk yarışında zorlu mücadele var. Son saniyeye kadar sürecek gibi. Ama Başakşehir şampiyon olabilir ve bu sene çok iyi gidiyorlar. Zaten oturmuş bir sistemleri var ve üzerine koyarak devam ediyorlar. Bu senenin en büyük adaylarından biri” dedi.

YATABARE HAYIRLI OLSUN

Yatabare transferinin herkes için hayırlı olmasını isteyen tecrübeli oyuncu, “Gol yollarında biraz sıkıntı çekiyorduk. İlk yarıdaki durumuzun sebebi bu. Üçüncü bölgeye kadar iyi şekilde oynayıp sonuç elde edemiyorduk. Umarım takımımıza iyi katkı sağlar. Hepimiz iyi bir performans sergileyip üçüncü bölgede sonuç almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Trabzon maçı hakkında konuşan Öztorun sözlerini şöyle tamamladı: “Trabzon’da kendilerini zor bir maç bekliyor. Skor avantajımızı kullanmak ve gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz.”

Spor,

Yorumlar (0)

Gazeteler