Kültür - Sanat Haberleri

Kültür - Sanat

"İftarlık Gazoz" filminin Konya galası yapıldı
30 Ocak 2016 16:14

Yüksel Aksu'nun yönettiği, "İftarlık Gazoz" filminin Konya'daki galasına başrol oyuncularından Cem Yılmaz da katıldı

Konya'da "İftarlık Gazoz" filminin galasında başrol oyuncularından Cem Yılmaz da yer aldı.

Filmin yönetmeni Yüksel Aksu, filmin Ege kültürünü yansıttığını ve beğenileceğini umduğunu aktararak, "Film, ramazan ayında bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Özlediğim ramazanları çekmek istiyordum. Beğenenler herkese anlatsın. Beğenmeyenler de kimseye çaktırmasın. Öbek öbek, aşiret aşiret sinemaya gidin" diye konuştu.

Komedyen Cem Yılmaz, filmin ilk gösteriminin İstanbul'da yapıldığını anımsattı.

Yapımın gösterime girdiğini, insanların salonda nasıl reaksiyon gösterdiğini bilemediklerini söyleyen Yılmaz, "Hep birlikte izleyeceğiz. Sinema salonu bizim için kutsal yerlerden birisi. Buna yakışır güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. İçerik olarak bu film bizi çok mutlu ediyor. Kaliteli bir yapım olduğunu düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından yönetmen Aksu ve oyuncular öz çekim yaptı. 

Filmin galasına Senarist Yüksel Aksu'nun yanı sıra oyuncular; Cem Yılmaz, Berat Efe Parlak, Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar ve Ümmü Putgül katıldı.

1970'lerin Türkiye'sinde Ege'nin bir kasabasında geçen film, okulu tatile giren ve yaz tatilini boş geçirmek istemeyen bir çocuğun, ramazan ayında "Gazozcu Ustası Cibar Kemal"in yanında çalışmaya başlamasını ve sonrasında yaşanan traji-komik olayları konu alıyor.

Yorumlar (0)

Gazeteler