1. YAZARLAR

  2. Ali Demirayak

  3. İSTİKRAR..
Ali Demirayak / Köşe Yazarı

İSTİKRAR..

MHP lideri Sayın Bahçeli Miting meydanlarında Ak partiyi eleştirirken vatandaşa da çattı.

İstikrar adı altında, Ak Partiyi isteyenlerin, İşbirlikçi ve bölücüler olduğunu söyleyerek, yine istikrar adına, Ak Partiye oy verenlerin, Türk düşmanları olduğunu ifade etti.

İstikrar adına Ak partiyi tercih edenleri, faiz lobisi ve rantçılar olarak anlatan sayın Bahçeli;

kargaşa,kavga hakaret, işsizlik,açlık ve soygun yapılıyor diyerek, bumudur İstikrar? diye de halka sordu..

Ağırlıklı olarak Antalya mitinginde, Ak Parti iktidarının İstikrar adına desteklendiğini ve bundan dolayı bu desteği kırmak adına hazırlanmış bir konuşma üslubu seçen Bahçeli, Ak Parti hükümetinin istikrarında karar kılan seçmenin bozuk plak gibi bunu tekrarlamasından rahatsızlığını dile getirdi..

Bir dünya siyasi vaatleri de sıralayan bahçeli, Beş ana projeden bahsetti.

Projeyi dinledim, Neyi nasıl yapacağından öte, yine boş siyasi vaatlerle dolu beş proje.

Asgari ücreti 1400TL yapacağız hayırlı olsun diyor.

Emekliye 1400TL vereceğiz güle güle harcayın diyor.

Herkese kira yardımı 250TL ödeyeceğiz, Muhtarlara 1400TL dağıtacağız hayırlı olsun diyor.

mazotu 1,75TL ye indireceğiz, taksiciyi uçuracağız, elektrikte75 kw tüketimin parasını almayacağız, vergi yok, zam yok size feda olsun diye ekliyor.

Şehir içi ulaşımının 100TL sini ben veriyorum, istediğin yere bedava git, güle güle diyor.

Al, Harca, Tüket, hepsi bedava..

Devletimiz ne kadar zengin imiş de haberimiz yokmuş!

Tabi bunlar inandırıcı olmuyor..

Bir defa miting meydanlarında sarf ettiği beyanların tamamı, halk nezdinde hiç yeri olmayan, ucuz ve karşılığı bulunmayan siyasi mesaj ve karalamadan başka bir şey ifade etmiyor.

Bir siyasi liderin diğer rakibine faizci diyebilmesi için kendisinin meydanlarda, “ben iktidar olursam faizi sıfırlayacağım” diye bir beyanının olması lazım. Böyle bir beyanı sayın bahçeliden duymadığımız gibi, kendisinin hükümet ettiği 1999-2002 hükümet dönemde gecelik faizlerin yüzde yedi bin lere çıktığını, bu faiz kıskacı ile halkın nasıl yokluğa ve bataklığa sürüklediğini bilmeyen yok.

Milletin parasını yağmalayan, sonra batan onlarca bankanın yıkıntısı altında inim inim inleyen bu milletin hafızası daha körelmedi.

Bu kadar altı boş vaatleri nasıl ve nereden karşılayacaklarını açıklayamayan liderlerin, bir ekonomi politikası olmayan siyasi partilerin yapabileceği hiçbir şey yok.

Bu gün, miting konuşmalarında halkın istikrarına tepeden bakan Devlet bahçeli, iş kendine gelince daha farklı düşünüyor!

Hatırlayın, Sayın Bahçeli MHP 10. olağan kurultayında teşekkür konuşması yaparken, o günkü rakibi olan Koray Aydın ve onu destekleyen partililer için fitneci demişti.

Fakat, kendine oy veren partililer için ise Milliyetçi Ülkücü irade istikrardan yana karar kılmıştır diyerek, onları taltif etmiş ve kendi zaferini siyasi istikrara bağlamıştı.

Bu güne kadar girdiği seçimlerin hiç birinde başarı sağlayamayan sayın Bahçeli, anlaşılıyor ki sonu hezimet bile olsa, kendi koltuğu adına istikrardan yana..

Şayet, bu konuda farklı düşünmüş olsaydı, şimdiye kadar kaybettiği onlarca seçimlerin birinin ardından istifa ederek, hem kendi partisinin önünü açar, hem de Türk siyasetine güçlü bir muhalefet veya ayağı yere basan güçlü bir iktidar partisi kazandırabilirdi.

Her seçim hezimetinden sonra dahi, istikrar adına koltuğa sımsıkı sarılarak istifayı düşünmeyen Bahçeli’nin, Halkın, başarılı gördüğü bir hükümeti, istikrar adına desteklemek istemesini anlaması gerekir.

Hatta, anlamaktan da öte saygı göstermelidir.

Artık, Türk seçmeni eski seçmen değildir,

Artık, Türkiye’de eski Türkiye değildir.

Artık, kim iş yapıyor, kim laf üretiyor bunu yakinen herkes görebiliyor.

Dünün kayıtlarını, bir tıkla izleyip, kim ne yapmış anında seyredebiliyor.

Boş vaatlerle iktidar olunacak olsaydı kim daha çok bedeva para dağıtıyor herkes ona oy verir o parti de iktidar olurdu.

Ama gel gör ki öyle olmuyor işte.

Millet, kendi hesabını yaparken devlet hazinesinin de hesabını iyi yapıyor.

Daha önce televizyon haberlerinde koalisyon hükümetlerinin koltuk kavgalarını seyretmek yerine, her gün memleketin bir yanında toplu açılış törenlerini izlemeyi seviyor.

Geçilmez sanılan dağları delerek, Konya ovasını sulayan Kop projesinden akan suyla, bereketli toprakları hayal ederken, evlerindeki çeşmelerin suyunu dahi veremeyenlere bu millet umut bağlamaz.

Avrupa’nın en büyük havaalanının yapılabilmesi, Üçüncü köprünün açılabilmesi, Konya ve diğer şehirlerin metrolarla donatılması, Hayvancılığa desteğinin devam etmesi, çiftçinin alın terinin karşılığını bulması, sosyal devletin gelişebilmesi, sgk güvencesinde yeni hastaneler ile sağlığın güvenceye alınabilmesi, iki bin dört yüz dolar milli gelirden on iki bin dolara yükselen milli geliri, 2023 hedefinde, yirmi beş bin dolara çıkarmak için, toplumsal barış ve huzurun tesisi için, başarısızlık ve tembellik adına değil, başarı ve azim adına istikrar, bizce de önemlidir.

Lafla peynir gemisi yürümez.

Bu yazı toplam 673 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer YazılarıTümü
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anadolu'da Bugün | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
© Copyright 2017 İDEA GROUP İletişim ve Reklam Hizmetleri San. Tic. A.Ş