KonyaHaber Haberleri

KonyaHaber

Konya Haber: Atık Yönetimi Çalıştayı Konya'da Gerçekleşiyor!.
12 Ekim 2017 15:18

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen Katı Atık Yönetimi Çalıştayı Konya’da başladı.

Konya Haber: Atık Yönetimi Çalıştayı Konya'da Gerçekleşiyor!.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenleyeceği " Katı Atık Yönetimi Çalıştayı " Konya'da başladı. Uluslararası katılımınla gerçekleşmesi ön görülen ve katı atık alanında faaliyet gösteren 200 paydaşı bir araya getirecek olan çalıştayda Türkiye’de katı atık sektöründe karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri, projeler ve yeni teknolojiler masaya yatırılacak. 12 Ekim Perşembe günü başlayan çalıştay 14 Ekim cumartesi günü yapılacak saha gezisiyle sona erecek. Çalıştay,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk ve üst düzey bürokratlar, AB Türkiye Delegasyonu, yerel idareler, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ile birlikte sektörün öncü firmalar katılımıyla başladı. Çalıştayda, düzenli depolamaya kabul edilecek atık miktarının azaltılması, düzenli depolama öncesi ön işlem teknolojileri ve düzenli depolama tesislerinin kurulması ve işletilmesi konularında yaşanan sorunlar tartışılacak, çözüm önerileri sunulacak.

"TÜRKİYE 20 YIL SONRASI İÇİN PLANLAMA YAPABİLEN BİR ÜLKE HALİNE GELMİŞTİR"

Programın açılış günü konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk "Sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma anlayışımız ile bir çok alanda 2023 yılı ulusal hedeflerimize yönelik çalışmalar gerçekleştirilmiştir ve gerçekleştirilmeye de devam ediyor. Artık Türkiye 20 yıl sonrası için planlama yapabilen ve bütün kurum ve kuruluşlar ile ortak vizyon belirleyebilen ileri görüşlü bir ülke haline gelmiştir. Tüm kaynaklarımızı verimli kullanmak amacıyla belediyelere ait atık arıtma tesis sayısını giderek arttırıyoruz" şeklinde konuştu. Programda konuşan bir diğer isim olan Konya Vali Yardımcısı Hasan Karakaş ise bu çalıştayın Konya'da gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek "Bu çalıştayın burda gerçekleşmesine vesile olan başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve Çevre ve Şehircilik  Bakanımız olmak üzere emeği geçen tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum." dedi. (U. Can Hodoğlugil)

Yorumlar (0)

Gazeteler