Spor Haberleri

Spor

Konyaspor taraftar otobüsüne çirkin saldırı
12 Eylül 2016 11:54

Spor Toto Süper Lig’in 3. haftasında rakibi Antalyaspor’u deplasmanda 3-1 yenen Atiker Konyaspor’un taraftarlarını taşıyan otobüsler taşlanarak camları kırıldı.

Konyaspor taraftar otobüsüne çirkin saldırı

Kulüpler Birliği Vakfı’nın deplasman yasaklarını kaldırmasının ardından, aralarında husumet bulunan iki takım taraftarları ilk kez bir araya geldi.

1473670180.jpg
Ancak Antalya’da maç başlamadan olaylar çıktı.

Karşılaşmayı takip etmek için Antalya’ya giden Atiker Konyaspor taraftar kafilesinin otobüsleri Antalyasporlu taraftarlar tarafından taşlandı. Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün kafileyi önlem almadan ev sahibi takımın taraftarlarının arasından geçirmesi büyük bir güvenlik zaafı olarak yorumlandı.

Bu olaydan sonra Konyaspor taraftarlarına vermek istediği ‘Hoş geldiniz çiçeği’ ise çıkan olaylar nedeniyle kabul edilmedi.

"Antalya’da güvenlik zafiyeti söz konusu"

Antalya’da maç öncesi ve maç sonrası çıkan olaylara rağmen Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan deplasman yasaklarının kalkmasının Türk futbolu adına son derece önemli bir karar olduğunu ve sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Şan şöyle konuştu:“Maç öncesi ve sonrasında nahoş olaylar yaşandı. Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün güvenlik önlemlerini ve güzergah planlamaları yanlış. Bir zafiyet söz konusu. Buna mukabil taraftarlarımız Antalya çıkışında, Manavgat’ta ve Akseki’de taşlanmış ve kafilemiz bayram sabahı saat 07.00'de ancak Konya’da olabilmişlerdir. Bunlar Türk futbolunun gelişmesinin önünde büyük bir kambur olarak durmaktadır. Ancak biz her şeye rağmen kulüp olarak ülke gündeminde futbol kaynaklı artı bir sorunun yer almasını istemiyoruz. Antalya’da kazandığımız için çok mutluyuz. Ama dostluğun, kardeşliğin, centilmenliğin kazanması her şeyden daha önemliydi. Futbolda centilmenliğin kazanması için üzerimize düşeni bundan sonra da yapmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.”

Yorumlar (0)