1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KPSS'siz memur alımı! İşte KPSS şartı aramayan ilanlar!
  • Atiker Konyaspor
  • 0
  • Akhisar Belediyespor
  • 3
  • MAÇ SONU
Gündem Haberleri

GÜNDEM

KPSS'siz memur alımı! İşte KPSS şartı aramayan ilanlar!

KPSS'siz memur alımı! İşte KPSS şartı aramayan ilanlar!

Halkbank, Sayıştay, Devlet Demiryolları, Vakıfbank, Polis Özel Harekat, Sözleşmeli Astsubay alımları gibi iş ilanları yayınlandı.

Sağlık Bakanlığı'na 20 bin, özel harekata 10 bin kişi alınacağı açıklandı.

Yeni alımlarla kamuya alınacak personel sayısı 50 bini bulacak

15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından çok sayıda kamuya ait kurumlardan memur görevden uzaklaştırılmıştı. Memur sayısında çok sayıda eksikliğin olmasıyla birlikte memur alımları başladı. Peki hangi devlet kurumuna kaç memur alınacak?

Gelen açıklamalara göre en fazla memur alımı; İçişleri, Adalet ve Milli Eğitim bakanlıklarında gerçekleşecek.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamayla 20 bine yakın personel alacaklarını açıklamıştı. İçişleri Bakanı Efkan Ala  10 bin polis ve 10 bin de Özel Harekat Polisi alımı yapılacağını açıklamıştı.

Özel Harekata kaç polis alınacak?

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş' un en son yaptığı açıklamaya göre 10 bin Özel Harekat Polisi alınacak. 10 polis alımı için KPSS şartı aranırken, Özel Harekat Polisi şartlarına göre en az lise veya dengi okullardan mezun olmak ve askerliğini tamamlamış olmak gerekiyor. Başvuru yapabilmek için askerlik terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması ve 28 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

BTK'ya kaç bilişim uzmanı alınacak?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) da 15 bin personel alımı yapacak. KPSS' den 70 puan alma şartı ile yapılacak alımlar; sosyal bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarında ilgili bölümlerden yapılacak, başvuru tarihleri ise 31 Ağustos-6 Eylül 2016.

MEB kaç bin sözleşmeli öğretmen alacak?

Milli Eğitim Bakanlığı ilk etapta 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı için son tarih 11 Ağustos olarak verilmişti.  KPSS sonucuna göre seçilen 15 bin kişinin sözlü sınav sonrasında ataması ise 10 Ekim'de gerçekleşecek.

Kaç bin hakim ve savcı alınacak?

3 bin hakim ve savcı adayı alınacağı duyurusunu yapan Adalet Bakanlığı başvuru tarihlerini 11 - 20 Ekim 2016 tarihleri arası olarak verdi. İnternet üzerinden ya da ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla elektronik ortamdan başvurular alınabilecek.

Sağlık Bakanlığı'na kaç bin personel alınacak?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız. Bunların önemli bir bölümü bizim 4924 sözleşmelisi dediğimiz sözleşmeliler olacak. 20 bine yakın da personel istihdam edeceğiz" açıklamasını yapmıştı.

Adalet Bakanlığı'na kaç bin personel alınacak?

Adalet Bakanlığı yaptığı açıkla mübaşir, teknisyen, kaloriferci,zabıt katibi, şoför ve aşçı kadroları için toplam 2 bin 371 personel alınacak. Alınacak olan personellerin adli ve idari yargıda görevlendirmek üzere 2 bin 161'i sözleşmeli, 210 ise kadrolu olacak. KPSS puanı 70 olmak şartıyla alınan personeller için başvurular 22 Ağustos'ta başladı, son gün ise 5 Eylül'de sona erecek. 

İŞ BANKASI

Bankacılık sektöründe de büyük oranda alımlar yapılacağı açıklandı. İş Bankası memur alımı yapıyor. İş Bankası tarafından çağrı merkezi memuru ve müfettiş yardımcısı alımı yapılacağı ilan edildi. İş Bankası memur alımı ilanlarına başvurular başladı. İş Bankası çağrı merkezi memuru alımına başvurular 26 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 10:00’da sona erecek.

Müfettiş yardımcısı alımına başvuru yapabilmek için son gün 7 Kasım 2016 olarak ilan edildi. Çağrı merkezine memur alımı sınavı 29 Eylül 2016 tarihinde, müfettiş yardımcısı alımı sınavı ise 19 Kasım 2016 tarihinde yapılacak. İş Bankası memur alımlarında KPSS şartı aranmıyor.

HALKBANK

Halk Bankası personel alım sayısı: 565 personel alacağını internet sitesi üzerinden yayınladı. Halk Bankası Müfettiş Yardımcısı (25 kişi), İç Kontrolör Yardımcısı (40 kişi), Uzman Yardımcısı (475 kişi) ve Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı (25 kişi) olmak üzere 565 personel alacak.

Sınava katılım ücreti 70 TL olacak.

Sınav başvuruları, 19 Eylül 2016 – 10 Ekim 2016 tarihleri arasında internet sitesi üzerinden alınacak.

Sınav 5 Kasım 2016 Cumartesi günü yapılacak.

VAKIFBANK

Milyonlarca vatandaşa iş umudu olacak olan alımlara ilişkin başlıcaları şöyle, Vakıfkar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının Merkez (Ankara) ve İstanbul Çalışma Grubunda görevlendirilecek. 657 Sayılı Devlet Mermurları Kanununa tabi Müfetiş Yardımcısı kadrolarına yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşan sınav yapacak.

Sınavın her iki bölümü de Ankara'da yapılacak.

Alınacak Personelin Görev yeri: Genel Müdürlük

Sınıfı: GİH

Ünvanı: Müfettiş Yardımcısı

Kadro Derecesi: 7

Kadro Sayısı: 15

FETÖ mağduru memurlar geri dönüyor
Sınava Katılma Şartları

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan şartlara sahip olmak

- Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak

- 01.01.2016 tarihi itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

DEVLET DEMİR YOLLARI

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla verdiği ilanda 108 işçi alacağını ilan etti.

Alınacak personel:

-Makinist: 45

-Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü: 13

-Tren Teşkil İşçiliği: 34

-Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı: 16

-Elektrikçi: 4

Başvuru Süreci: Devlet Demiryolları İşletmesi Personel alım ilanı başvuruları 9 Eylül- 29 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri'ne yapılacaktır.

SİVİL HAVACILIK

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana göre Hava Trafik Kontrolorü, Uçuş Tabibi,Uçuş Teknisyeni ve Helikopter Makinisti kadrolarında olmak üzere toplamda 11 sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu.

Alınacak Personel:

-Hava Trafik Kontrolorü:3

-Uçuş Tabibi:2

-Uçuş Teknisyeni: 3

-Helikopter Makinisti: 3

Gereken Belgeler:

-İş Talep Formu

-Nüfus cüzdanı

-Diploma veya mezuniyet belgesi

-Adli sicil kaydı

SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY

Jandarma Genel Komutanlığı, Astsubay alımları başladı. Bilindiği gibi alımlara hem erkekler hemde kadınlar başvurabiliyor. Jandarmanın İçişleri Bakanlığına bağlanması ile her hangi bir değişiklik olmadı ve pozisyonlara yine erkekler ve kadınlar başvuru yapabilmektedir.

Kadınlar için sadece bir sınıf açılmışken erkekler için toplam 7 farklı sınıfın açıldığı görülmektedir. Başvuru yapmak isteyen adayların ilanda belirtilmiş olan niteliklere sahip olması gerekmektedir. Söz konusu niteliklere sahip olan adaylar farklı sınıflar için başvuru yapabilir.

SAYIŞTAY

Sayıştay Başkanlığı 17 programcı alımı için başvuruları toplamaya devam ediyor. Personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvuru duyurusunda belirtilen genel Şartların yanı sıra her bir pozisyon için ayrıca belirtilen özel şartları taşıması gerekiyor.

Sayıştay Başkanlığı'nın personel alımına ilişkin son başvuru tarihi 23 Eylül 2016 mesai bitimi olarak belirtilmiştir.

 

BTK'YA BİLİŞİM UZMANI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ise çeşitli birimlerde görevlendirmek üzere 45 uzman yardımcısı alacağını duyurdu. Burada ise KPSS' den 70 puan alma şartı getirildi.

Alımlar, sosyal bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarında ilgili bölümlerden yapılacak. Başvurular 31 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında kurumun internet sitesinden yapılacak.

ATAMALAR 10 EKİM'DE

Milli Eğitim Bakanlığı ilk etapta 15 bin sözleşmeli öğretmen alacağını duyurmuştu. Bununla ilgili başvurular 11 ağustosta sona ermişti.

Yeni eğitim dönemi için KPSS sonucuna göre ve sözlü sınavla alınacak olan 15 bin sözleşmeli öğretmenin atamaları ise 10 Ekim 'de yapılacak.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Gündem Kategorisinden Son Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anadolu'da Bugün | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
© Copyright 2017 İDEA GROUP İletişim ve Reklam Hizmetleri San. Tic. A.Ş