Eğitim Haberleri

Eğitim

LYS'ye damga vuran görüntü
11 Haziran 2017 13:10

LYS'nin Matematik oturumu bugün yapıldı. Bütün uyarılara rağmen 15 dakika kuralına takılanlar oldu. Sınava yetişebilmek için maraton koşucularına taş çıkartan kız öğrenciye vatandaşlar alkışlar ve tezahüratlarla destek verdi.

LYS'ye damga vuran görüntü

ÖSYM tarafından hazırlanan Lisans Yerleştirme Sınavı bugün Matematik 1 oturumu ile devam etti. Sınava girecek üniversite adayları sabahın erken saatlerinde okullara akın ederken, sınava saat 09.45'ten sonra gelenler alınmadı.Sınava son anda yetişmeye çalışan kız öğrencinin bina kapısına doğru koştuğunu gören vatandaşlar alkışlarla destek oldu..
Saat 10.00'da başlayan ve 135 dakika süren sınavda öğrenciler dün Sosyal Bilimler sınavında bugün de Matematik sınavında ter döktü. Sınava girmek için sınavları yapıldığı okullara gelen öğrenciler kimlik ve sınav başvuru belgesinin kontrolünün ardından sınav salonuna alındı. Sınava tek başına cep telefonuyla gelen öğrenciler, cep telefonlarını okul çevresinde 2 TL karşılığında emanetçilik yapan büfelere teslim etti.GEÇ KALAN 13 ÖĞRENCİ SINAVA ALINMADI

ÖSYM tarafından açıklanan sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma kuralı kapsamında öğrencilerin geç kalmaması için görevliler anons yaptı. Tüm uyarılara rağmen Kayseri'de 13 öğrenci geç kaldıkları gerekçesiyle salona alınmadı.
VATANDAŞLARIN ALKIŞLARI ARASINDA SINAVA YETİŞTİ

Sınava son anda yetişmeye çalışan bir kız öğrenciye velilerden anlamlı destek geldi. Öğrencinin nefes nefes koştuğunu gören vatandaşlar alkışlayarak ve tezahüratlarda bulunarak moral verdi.

Yorumlar (0)

Gazeteler