1. YAZARLAR

  2. Mehmet Yaman

  3. MİLLET OLARAK İKTİDARDAN BEKLEDİKLERİMİZ
Mehmet Yaman / Köşe Yazarı

MİLLET OLARAK İKTİDARDAN BEKLEDİKLERİMİZ

Seçim atmosferi yerini nekahet dönemine terk ederken, AKP beklenenin de üstünde bir oy alarak, tek başına hükümet kurma yetkisi almış ve Sayın Başbakan bu günlerde, yeni hükümeti oluşturma görevini icraya çalışmaktadır. Umarız, bu dönem ülkemiz için hayırlı ve güzel çalışmalara vesile olur.

Saygıdeğer Davutoğlu’nun, seçim akşamı Konya’da yaptığı çok içtenlikli ve doğaçlama konuşması, muvafık-muhalif tüm vatandaşlarca memnuniyetle karşılandı ve istikbale muzaaf, güzel ümitlere sevk etti.

Halkımız, bu seçimde de şaşmaz değerlendirmesini yaptı ve üstelik, iktidara, hiçbir bahane bırakmayacak şekilde ve istemediği kadar oy vererek adeta, “hiçbir bahanenin arkasına sığınma! 2023 ülkemiz için Lozan antlaşmasının yüz yıllık süresinin dolacağı ve iptali halinde, sınırlarımızın, tekrar Lozan öncesi şekliyle gündeme geleceği bir ortama iyi hazırlan, güçlü projelerle sanayi, ticaret ve uluslar arası ilişkiler açısından ülkemize ciddi bir ivme kazandır, muhalefete takılma, onlara da örnek olacak davranışlar sergile, devlet-millet bütünlüğünü sağla!.. Velhasıl, ülkemizin geleceği ile ilgili uluslara arası ciddi bir sürecin yaşanacağı 2023 yılına, milletiyle, devletiyle, hükümetin tüm organlarıyla, ittifak halinde, adeta milli bir seferberlikle, dinamik, güçlü ve her dediğini yaptıracak bir ülke olmaya hazırla!..” dedi.

Sayın Başbakan da sanki bu mesajı aynen algılamışçasına, Konya’da yaptığı nefis bir konuşmayla, “bu seçim sonucunda tüm milletin kazandığını ve kendileri başta olmak üzere, tüm partilerin kendilerine çeki düzen vererek, yeni projeler ve politikalar geliştirmelerini” hatırlattı. Buna aynen katılıyor ve içten gelen bu konuşmanın asla unutulmamasını, gelecekteki çalışmalarında bu konuşma içeriğinin ışık tutucu olmasını temenni ediyoruz.

Artık intikam, öç alma bize hiç yakışmaz. Gerek taşra teşkilatlarında ve gerekse merkezde, asla şımarmadan, şükür ve hamdden sonra, yeni projelerle başarıya odaklanma, temel strateji!.. İşi adamımıza verme değil, ehline verme… Ehil olan kim olarsa olsun, ihanet etmemek, alt oyucu davranışlarda bulunmamak kaydıyla, en layık olduğu yere getirerek, en verimli sonucu alacak çalışmalar yapmak, inanın halkın tümü tarafından sempatiyle karşılık bulacaktır.

Muhalefet partilerinin liderleri, artık akıllarını başlarına almalıdırlar. Karşılarında sessiz kalarak gözlerinin içine bakan taraftarlarını kandırdığını sanmasınlar. Muhalefet lider kadrolarının tümü, kendilerini yenilemelidirler. Gerekirse, ekip olarak istifa edip, yeni ekiplere çalışma şansı vermelidirler… Alttan alta yapılan muhalefetleri ve çözülmeleri önlemenin en güzel yolu, liderlerin, kendiliklerinden ayrılma örnekleri vererek, ciddi bir parti çalışmasına ön ayak olmaları çalışmalarıdır. Böylece yapılan kan değişikliği ile, yeni projeler ve politikalarla güzel sonuçlar alınmaya adım atılmış bulunulur ve bu liderler de, parti içinde önünde ayağa kalkılan bilge lider olarak, saygı görürler.. İnanın bu, hepsinden daha onurlu bir makamdır.

AKP içinden çıkacak yeni hükümete, millete hizmet yolunda başarılı çalışmalar ve muhalefete de gerekli lider değerlendirmelerini yaptıktan sonra mantıklı, projeli ve iddialarla savunularının altı dopdolu, itibar görür, başarılı bir muhalefet arzumuzla, yeni hükümetimizin, milletimize hayırlı olması temennilerimizi iletiriz.                                                                           

                                                                                                                           Mehmet Yaman

Bu yazı toplam 825 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer YazılarıTümü
ABK Grup
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anadolu'da Bugün | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.