Spor Haberleri

Spor

Özdilek: "Evimizde En az 35 bin kişiye oynamalıyız"
9 Ocak 2018 17:20

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, taraftara mesaj gönderdi. Taraftar desteğinin çok önemli olduğunu belirten Özdilek, ikinci yarıdaki iç saha maçlarında ez az 35 bin kişiye oynamaları gerektiğini vurguladı

Özdilek:

Teknik direktör Mehmet Özdilek, ikinci yarıda taraftarın vereceği desteğinin takımın başarısında çok önemli etki edeceğini söyledi.

Konyaspor’da göreve gelmesinde yeşil-beyazlı taraftarların da önemli bir etkisi olduğunu belirten Özdilek, “Konyaspor camiası ve taraftarı beni Konyaspor’a getirdi. Zor süreçlerin adamı olduk. Hep kötü yerlerde takımları aldık. Konyaspor camiası çok güçlü. Konyaspor taraftarıyla, yönetimiyle, ekonomisiyle birçok şeyi yapabilecek bir camia. Konyaspor taraftarı Anadolu’da örnek bir taraftar topluluğu. Bu sene sezon başında alınan 5 maçlık ceza taraftarı biraz uzaklaştırdı. İlk yarının ortasına kadar taraftardan yoksun oynamak çok zor. Bu büyük bir handikap” dedi.

35-40 BİN KİŞİNİN ALTINA DÜŞMEMELİYİZ

Başarılı çalıştırıcı, ikinci yarıda taraftar desteğine çok ihtiyaçları olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Konya'yı Konya yapan en önemli unsurlardan bir tanesi taraftarın takımla bütünleşmesidir. Son zamanda cezanın da bitmesiyle ligde ve Avrupa maçlarında beraber tekrar o heyecanı şehre verdiğimizi düşünüyorum. İkinci yarı taraftarımıza daha çok ihtiyacımız var. Taraftarımızın desteğiyle daha güçlü bir Konyaspor olacaktır. Taraftarın takım üzerinde çok büyük bir gücü var. İnanıyorum ki ikinci yarıda evimizdeki maçlarda taraftar sayımız 35-40 bin kişinin altına düşmeyecektir.”

STADIMIZ ÇOK GÜZEL

Konyaspor’un her yönüyle çok güçlü ve büyük bir kulüp olduğunu belirten Özdilek, “Son zamanlarda spora ciddi atılımlar yapıldı. Yeni statlar yapıldı, bu yönde gelişen bir Türkiye var. Bunun yansımaları Konyaspor’da da oldu. Tesisle ilgili yeni bir projemiz daha var. Bu da son aşamaya geldi. İnanıyorum ki bu da tamamlanırsa hem altyapı hem de A Takımın birlikte çalışabileceği müthiş bir tesis olacak. Kısa zaman içinde inanıyorum ki yürürlüğe girecek. Bu yönde Konyaspor yine öncü olacak. Stadımız çok güzel.  Avrupa’nın en güzel 5 stadından biri lokasyon olarak. Bir stada girdiğinizin havasını her şekilde yaşıyorsunuz” diye konuştu

ANADOLU'DA BUGÜN SPOR

Spor,

Yorumlar (0)

Gazeteler