Yaşam Haberleri

Yaşam

Portekiz'de nerelere gitmeliyiz
13 Mayıs 2015 08:20

Ufak bir Portekiz tatiline ne dersiniz ? Peki Portekiz de nerelere gitmeliyiz

Portekiz'de nerelere gitmeliyiz

   Portekiz tatili yapmak için birçok fırsat bulunuyor ancak bu konuda tercih yapmadan önce bazı bilgileri göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Öncelikle Portekiz tatili için 3 ile 5 gün arası bir süre yeterlidir. Bunun dışında Portekiz tatili için en uygun zaman Şubat ile Haziran ayları arasıdır. Konaklama için onlarca kaliteli seçenek bulunuyor ve tatil yapmanız için tüm koşullar uygun görülüyor. Genel anlamda Portekiz tatili yapmak hem eğlence hem de eşsiz yerleri keşfetmek demektir.

PORTEKİZ’DE GEZİLECEK YERLER

Portekiz’in neredeyse tüm şehirleri tarih ve eğlence mekânları ile doludur. Öncelikle Cabo da Roca’da mükemmel gezi yapabilirsiniz. Hem tarihi yerleri hem de turistik yerleri ile eşsiz bir şehirdir. Bunun dışında Lizbon şehri Portekiz’in en önemli şehirlerinden biridir. Praco do Comercio Meydanı, Lizbon katedrali, Castle de mSao Jorge, Elevator se Santa Justa bölgesi, Rua Garret bölgesi, Belem kulesi, Kâşifler anıtı, Jeronimos Manastırı, 25 Nisan köprüsü ve Hz. İsa heykeli gibi birçok tarihi yer Lizbon gezilecek yerler listesine eklenmesi gerekiyor. Ayrıca Porto şehri de en az Lizbon kadar güzel yerlere sahiptir. Bunların başında Sao Francisco Kilisesi, Se Katedrali, Porto Şarap Müzesi, Clerigos Klisesi, Ponte Luis Köprüsü ve Douro nehri gelmektedir. Genel olarak ülkede gezilecek diğer yerler ise, Sintra’daki Quinta da Redaleira ve Pana Sarayı, Lizbon’daki Lisbon Oceanarium, Porto’daki Ponte D. Luis I, Ponta Delgada’daki Caldeira das Sete Cidades’tir. Ayrıca Lizbon’daki Jeronimos Manastırı ve Gulbenkian Müzesi, Lagos’taki Ponta da Piedade, Lizbon’daki Alfama, Funchal’daki Pico do Arieiro, Tomar’daki Convent of the Order os Christ, Lizbon’daki Miradouro da Senhora do Monte ve Colares’teki Cabo da Roca’da Portekiz’de gezilecek en güzel yerlerin başında gelmektedir. Bunların dışında daha birçok tarihi ve turisttik mekâna ev sahipliği yapan Portekiz’de krallar gibi bir tatil ve binlerce keşif yapabilirsiniz. Porto ve Lizbon Portekiz’in başlıca gezilmesi gereken şehirleri iken, Porto’da görülmesi gereken yerler kesinlikle ilginizi çekecek.

Portekiz her yıl milyonlarca turisti ağırlayan devasa bir ülkedir. Bu ülke tatil yapmak için gerekli tüm imkânları sağlamış ve gelen yabancı turistleri mutlu etmenin formülünü keşfetmiştir. Portekiz’de tatil yapan tüm turistler mutlaka bu şehri 2. Kez ziyaret etmişlerdir.

Yorumlar (0)

Gazeteler