1. YAZARLAR

  2. Mehmet Yaman

  3. RUS SAVAŞÇILARI PEK YAKINDA TÜRKİYE’DE.
Mehmet Yaman / Köşe Yazarı

RUS SAVAŞÇILARI PEK YAKINDA TÜRKİYE’DE.

Farkında mıyız?.. Giderek, fiilen Rus askerleri de sivil kıyafetlerle ülkemizi işgale hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi, daha önce Ukrayna’nın doğusunda yerli halkla Rusya arasında bir bağ kurulmuş ve sonunda, Rus askerleri sivil vatandaş görüntüsü ile Ukrayna’ya yasal olmayan yollarla girerek, beraberlerinde de ne kadar silahları varsa sokmuşlar, belli bir güce ulaştıktan sonra da, yerli Ukraynalıları iç savaşa ve isyana başlatıp arkalarından Rus askerleri aleni halde, Ukrayna devleti ile savaşa tutuşarak, üç vilayetini açıkça işgal edip, Ukrayna’dan ayırmışlar ve arkasından Kırım’ı işgal ve ilhak etmişlerdir, tüm dünya devletlerinin gözü önünde. Diğer devletler ise, basit protesto ve işe yaramayan ambargolarla olayı geçiştirmişlerdir.

 

   Bildiğiniz gibi 1. Petro’nun 1720’li yıllarda uyguladığı bir strateji ve Rus halkına yaptığı bir vasiyet vardı. Bu vasiyet Rusya’nın sıcak denizlere inmesinin sağlanması idi. Modern Petro olan Putin, bu vasiyete sıkı sıkaya bağlı ve zaman zaman da bazı mahfillerde bunu diline dolayan, eski bir KGB ajan-provakatörüdür. Bu vasiyete uygun olarak, Kırım’ı işgal ettikten sonra, Karadeniz’e açılan Azak denizine sahip olmuşken, şimdilerde de Karadeniz’de korsanlıklara başlamış ve boğazlarımızı da rahatsız eder hale gelmiştir.

 

   Ülkemizin parçalanmasını isteyen, ama dost kisvesi bürünmüş dış ihanet odaklarının da desteği ile, PKK kanlı tedhiş ve terör örgütü, Güneydoğu’muzu koparmak için, yıllardır provakasyonlar ve yerel hazırlıklar yaparken, son zamanlarda iyice azıtarak, fiili işgal ve isyan sürecini uygulamaya koymak üzereyken, milli savunma güçlerimizin fazla gecikmeksizin koydukları savunma uygulamalarıyla, şimdi adı konmamış bir iç savaşı yaşar hale geldik.

 

   Bu aşamada, kimliğini gizlemiş ve dış yüzeyindeki yazıları silmiş bulunan Rus uçağı da bir senaryo gereği, hava sahamızı sürekli işgal etmeye başlamış ve aylardır yaptığı bu provakasyonlara, defaatla yapılan ikazlara rağmen devam edişi nedeniyle, son anda düşürülmesi, artık Rus müdahelelerinin önünü açar hale gelmiştir. Basına yansıyan bilgilere göre, Figen Yüksekdağ bunu fırsat bularak, “tam Rus askerlerinin Türkiye’yi işgal vaktidir. İşgal etmeleri zamanı gelmiştir.”derken, Selahattin Demirtaş ta, Rusya’ya giderek yaptığı gizli görüşmelerle, muhtemeldir ki, Güneydoğu’da belki de, Ukrayna usulü bir işgal yöntemi prosedürlerini değerlendirmişlerdir. Zaten PKK’nın Suriye ve Irak uzantıları, PYD ve YPG de daha önce Rusya ile anlaşarak, onların fiili desteği ile, ülkemizi güneyden ablukaya alma projelerini, uygulama aşamasına geldiler.

 

   Putin’in yaptığı tehditler ve Türkiye’mizle ilgili ağzından çıkan ve deli saçması olmayan söylediği bilinçli sözler de, uluslara arası sözleşmelerden doğan karşılıklı ticari anlaşmaları hukuka aykırı olarak tek taraflı feshederek, bizim tüccarlarımız ile öğrencilerimizi haklarından mahrum edip, tutuklamaları ve zorunlu baskıya tabi tutma davranışları eşliğinde değerlendirildiğinde, yakında ülkemizin, PKK-PYD-YPG-KGB-CİA-ŞİMBET ve bazı yabancı istihbarat ve ajit-prop örgütlerinin parelel çalışmalarıyla, işgal edileceği ve bu vesileyle, güneydoğumuz bizden koparılma yoluna girileceği, kesin bir proje olup pek yakında, uygulamaya konulacaktır, sanırız.

 

   Bu arada, iktidarın zaaf ve hataları sürekli takip edilecek, muhalefet partileri, algı operasyonlarıyla yanlarına çekilecek ve yöre halkı da, bu ihanet hareketinde baskı ve terörle, uşak olarak kullanılmaya çalışılacaktır.

 

   Bu oyunlara karşı iktidarımız, vatanser aydınlarımız ve sorumlu muhalefet kadrolarımızla halkımız, ülkemizin zinde güçleri, basın organları ve özellikle, üzerinde yıllardır kumar oynanan ızdırap, acı ve baskılarla iyice sindirilmiş bulunan, Güneydoğu’daki kara yazılı ve kara kaderli akrabalarımız uyanık olmalı, bizi parçalama yolunda gemi azıya alınarak gelinmiş bulunan bu aşamada, hepsi birbiriyle kenetlenmeli ve ülke bütünlüğümüzü siyaset üstü olarak görüp, iktidar- muhalefet birbirlerini dinleyip anlayarak, istişarelerde bulunarak, içerde ve dışarıda milli birlik ve beraberlik görüntüleri vermeli ve özellikle İsrail, Rus ve İngiliz oyunlarına karşı daima hassas ve uyanık olmalıyız.

 

   Her zamankinden daha çok kucaklaşmamız gereken bir döneme girmiş olup, bu dönemde, hepimiz bu ortak ülkemizde varoluşumuzun gereklerini yerine getirerek, vatanseverlik ve milli bütünlük duygularımızı üst düzeye çıkarmalıyız. Saygılarımızla…

Bu yazı toplam 549 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer YazılarıTümü
ABK Grup
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anadolu'da Bugün | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.