1. YAZARLAR

  2. Mehmet Yaman

  3. SAVAŞ DEĞİL, ÜLKEYİ KANA BOĞAN KANLI KATİL TERÖRİSTLERİN TEMİZLENMESİDİR
Mehmet Yaman / Köşe Yazarı

SAVAŞ DEĞİL, ÜLKEYİ KANA BOĞAN KANLI KATİL TERÖRİSTLERİN TEMİZLENMESİDİR

SAVAŞ DEĞİL, ÜLKEYİ KANA BOĞAN KANLI KATİL TERÖRİSTLERİN TEMİZLENMESİDİR, YAPILAN.

   Deyimleri yerli yerinde kullanmak ve gerçekleri gizlemeden ortaya koymak gereklidir. Ülkeyi parçalamaya çalışan hain katiller sürüsü PKK, çözüm süreci denen atalet ve bazı şeylere göz yumma döneminden de istifade ederek, il il ve ilçe ilçe bölgelerimizi, bir sonraki aşamaları olan serhildan dedikleri isyan hareketlerine hazırlamak ve bu isyan sırasında, bulundukları yerleri tahkim etme amacıyla, bütün kaldırım taşlarını ve sokaktaki yol döşemelerini toplayarak, tepeler gibi yığdıkları mekanları, hemen tüm televizyonlarımızın ekranlarından görüyoruz.

   Onların baskısından kurutulamayan halkımız da çaresizlik içinde, mahvolan sokak ve caddeler ile, delik deşik edilen evlerinin içinde, güvenlik güçlerinin yapacakları etkin önleme faaliyetleri için, sessizce dua ederek sonucu üzüntüyle seyretmektedirler.

   Ülke genelinde gelinen noktada, yapılan toplu isyan tahrikleri ve baskınlara karşı, tabii ki ülkemizin sahipleri bulunan milletimiz sabırla olayları seyretmekte olup, milletin ayranının kabartılma faaliyetlerine bir son verilmesi temennilerimizi iletiyoruz.

   Devlet, vatandaşlarının huzur ve selameti için, her türlü tedbirleri almaya ve bunun gerekleri bulunanları sonuna kadar yapmaya yetkili değil, zorunludur. Geciktirilerek, şimdilerde yapılanlar da bunun tezahürleridir.

   Hain katillerin inlerinde ve saldırı mekanlarında şiddetle karşılık görmeleri, bir kısım vatan hainlerini  rahatsız etti. Zaafa uğrayıp giderek yok olma endişesiyle, kendilerine yakın, ortak cepheye alabildikleri kişi ve kurumlarla şimdilerde, “savaşa son, barış” gibi sloganlar etrafında yok olmalarını önlemeye çalışmaktadırlar.

   Savaş deyimi, iki ayrı devlet silahlı güçlerinin, birbirleriyle silahlı mücadelelerini anlatır. Bunlar kendilerini ayrı bir devlet olarak görüp, Türk ordusuna karşı oluşturdukları çapulcular sürüsünü de, karşı savaş ordusu kabul ederek, bu deyimi ortaya attılar ve etrafta taraftar da oluşturuyorlar. Bu taktiklerine kanmamamız gerekmektedir. Aman ha!..

   Şu anda Ankara Garı önünde, Marksist PKK militanları, HDP, Halkevleri, CHP’ inden bazı kesimler, Komünist pankartı taşıyanlar vs. bir topluluğun yapacakları söylenen “savaşa son ve barış” mitingi başlangıcında, orak-çekiç amblemli pankartın önünde halay çekenlerin söyledikleri şarkıyı canlı dinliyoruz. Halay çekenler, “BU MEYDAN KANLI MEYDAN” derken, arkalarında patlama oluşturuluyor,bir takım insanlar ölüp bir kısmı da yaralanıyor ve onlar halay çekmeye devam ediyorlar. Televizyonlardan mutlaka izlemişinizdir.Bu sloganları söyleyerek halay çekenler ve arka platformda bu sloganların devam ettirilmesi, senaryoyu tamamlamak için yaptırılan patlamalar, olayın ne kadar vahim olduğunu, Marksist PKK’nın bitme noktasına gelindiği bu günlerde, devletin zorunlu görevi bulunan, bu teröristleri temizleme faaliyetlerini durdurmak için, girişilen bu kanlı mitingi yapma eyleminin önemini ortaya koymaktadır.

   Güvenlik güçlerimiz, ülkeyi kana bulamak için oluşturulan bu provakasyonlara aldırış etmeden, terörü bitirene kadar, bu kutsal görevlerine devam etmelidirler. Bu hem devletimizin, hem milletimizin ve hem de bu güçlerimizin selameti bakımından, zaruri bir davranıştır. Hiçbir mülahaza ile bu davranışa engel olunmamalıdır. Engel olanlar kim olursa olsun, vatan hainliği damgasıyla damgalanacaktır, tarih tarafından.

   Bu mitingte halay çekerek, “BU MEYDAN KANLI MEYDAN” diyenler ile, bu bombayı patlatanların ilişkileri mutlaktır. Bu kanlı senaryoyu birlikte ortaya koyanlar, mutlaka yakalanmalı ve ülkemizin huzuruna kastedenler cezalandırılmalıdır.

Saygılarımızla!..  

10.10.2015

Mehmet Yaman
Araştırmacı-Hukukçu

Bu yazı toplam 629 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer YazılarıTümü
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anadolu'da Bugün | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
© Copyright 2017 İDEA GROUP İletişim ve Reklam Hizmetleri San. Tic. A.Ş