1. YAZARLAR

  2. Mehmet Yaman

  3. SORMAZLAR MI İNSANA?..
Mehmet Yaman / Köşe Yazarı

SORMAZLAR MI İNSANA?..

Güneydoğuda geldiğimiz noktayı ibretle ve dehşetle izliyoruz. Marksist hain teröristler, iktidarın kendilerine olan toleransını da suiistimal ederek, Güneydoğumuzu ülkemizden koparmak için, önemli adımları hızla atarak, halkımızın elinden evlerini silah zoruyla gasp edip, evden eve geçen dehlizler yapmışlar, sokakları delik deşik ederek, her birerini silah deposu haline getirmişler, güvenlik güçlerinin girmelerini önlemek için, dağlar gibi tümsekler yığmışlar ve adeta, iç savaşa hazır hale getirmişler…

 

   Bir taraftan milletin birliğine karşı böyle hain tuzaklar kurulurken, diğer taraftan da legal organları, uluslar arası propaganda ve sosyal etkinliklerle, bu hainane davranışlarına destek arama amacıyla, yabancı ve düşman devletlerle kendi hain planlarının güçlendirilmesi için, her türlü çabayı göstermeye devam ediyorlar. Meclis içinde bulunan uzantıları, her vesileyle, kanunları altüst edecek sözler ve davranışlar sergilemekte, ama bunlara ne hikmetse, hiçbir şey yapılmamaktaydı, daha düne kadar.  

 

   Adli kurumlar ve özellikle savcılar, bu vatana ihaneti teşkil eden davranış ve sözlere karşı şimdiye kadar görebildiğimiz ve duyabildiğimiz herhangi bir icraata geçmemişlerdi. Yeni yeni kıpırdamaları görmeye başladık şükür ki… Bilmem ne süreci dedikleri bu süreç, hala kamu görevlileri üzerinde bir atalet ve “acaba mı ki!” endişelerini devam ettiriyor.

 

      İzlediğimiz bu dehşetengiz manzara, aklı başında ve ülkesinin birliğini, bütünlüğünü düşünen sorumlu insanların kanını donduruyor, adeta.

 

   Artık yeni gelinen bu süreç, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü korumak için, geç kalmadan, en etkin ve sert tedbirlerin alınması gerekli bir süreçtir. Bu tedbirleri alacak bulunan iktidar da, çok çeşitli ve sert ikazlara rağmen, verdikleri bunca tavizlerin ve ülke yönetimindeki aymazlıkların pahalıya mal olan bedelini ödemek için, canla başla çalışmalı ve kahramanlık algılaması olarak değerlendirmeden, gecikmelerinin ve ihanete iştirak suçlamalarına muhatabiyyetin karşısında, düşülen acziyetin telafisi için, gereken en etkin askeri ve sosyal tedbirleri almalıdırlar. Bu, iktidar için bir var oluş mücadelesi olup, bunun, mücadelede aymazlıklar, umursamazlık, vurdumduymazlık ve lakaydiliklerin kesinlikle bir tarafa atılıp, ülkeyi atacağı felaketlerin önüne geçilmesinde son fırsat olduğu da, hatırdan çıkarılmamalıdır.

 

   Adeta iç savaşa dönüşen içinde bulunulan bu kargaşayı, bütün sonuçlarıyla galibiyetle bitirdikten sonra, hainlerin elinde yıllardır esir halde bulunan halkımızın, yerlerine tekrar güvenli ve korkusuz bir biçimde, kaybettikleri imkanlarına de tekrar kavuşarak yerleşmelerinin temini, devleti yönetenlerin bir namus borcu olup, her şeyleriyle bizden biri olan, inançlı ve vatansever halkımızın oluşan bu mağduriyetlerinin, bir an önce giderilmesi çabalarına, asla ara verilmemelidir.

 

   İktidarın bu aşamada, muhalefete tavırları da olgun ve sabredici olmalıdır. Yoksa, uzlaşmaya en yakın bir siyasal örgüt dahi olsa, şu soruyu sormakta haklı bulur, kendisini: “Sormazlar mı insana, bu hainler ülkeyi iç savaşa hazırlamak için bunca hazırlıkları yaparken, istihbaratıyla, önleme güçleriyle siz tüm organlarınızla ne yapıyordunuz?.. Ve siz hangi mantıkla iyi niyetle yapılan ikazları, kulak ardı ettiniz?..”

 

   Atı alan Üsküdar’ı geçmeden, iktidar ve muhalefetiyle tüm siyasal kadrolar ve halkımız, milli birlik ve bütünlük anlayışı içinde ve her türlü mülahazanın üstünde olarak, şuurla ve sorumlulukla, bu savaşın başarıya ulaşılmasına destek vermeli, sahil-i selamete çıkışımızla ilgili, gereken gayreti göstermelidir.

 

   Saygılarımızla!..

Bu yazı toplam 620 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer YazılarıTümü
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anadolu'da Bugün | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
© Copyright 2017 İDEA GROUP İletişim ve Reklam Hizmetleri San. Tic. A.Ş