Yaşam Haberleri

Yaşam

Tatil zamanı yaklaşıyor
13 Mayıs 2015 08:17

Ucuz tatile nasıl gidilir

Tatil zamanı yaklaşıyor

Avrupa’da tatil yapmak için onlarca şehir seçeneği bulunuyor. Ancak gideceğiniz mevsim ve tatil şeklinize göre bu şehirler farklı güzelliklere sahne olabiliyor. Elbette her mevsim ayrı bir güzelliği olan ve tüm tatil şekillerine uyum sağlayan bazı şehirlerde bulunuyor. İşte şimdi sizlere her istediğiniz zaman rüya gibi bir tatil geçirebileceğiniz en güzel şehirleri anlatacağız.

Başlamadan önce, uygun fiyat avantajlarıyla yurt dışı turlarını ProntoTour.com’da incelemek için tıklayın!

KOPENHAG

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag, kıtanın en temiz şehirlerinden biridir. Bu eşsiz şehir sularla çevrili olduğundan, dilerseniz bu kanallarda keyifli bir tekne turuna çıkabilir, dilerseniz de eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle Tirovi Bahçeleri, şehrin çok turist çeken yeridir. Tüm tatil fırsatlarını içinde barındıran bu eşsiz şehirde krallar gibi bir tatil yapabilirsiniz. Tatilinizi yaparken şehrin görkemli tarihi yapılarını da keşfetme fırsatı yakalayacaksınız.

BUDAPEŞTE

Avrupa’nın en güzel bir diğer şehri olan Budapeşte, sizde kendi evinizde kalıyormuşsunuz gibi bir hissiyat yaratacaktır. İyileştirici bir güce sahip olduğuna inanılan termal banyoları da oldukça meşhurdur. Lezzetli şarapları, nefis yemeklerinin yanında güzel ve çok narin bir mimariye ev sahipliği yapıyor. Ev yapımı birçok ürünü marketlerde bulabileceğiniz ve tarihi yerlerini geze geze bitiremeyeceğiniz bu eşsiz şehirde hayallerinizi süsleyen bir tatil sizi bekliyor olabilir. Ayrıca tatlılara ilgisi olan biriyseniz, bu şehirde yapılan ve dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayacağınız mükemmel tatlıları deneme imkânına sahip olacaksınız.

Orta Avrupa turlarının en eğlenceli verimli olanını Prontotour sunuyor. Siz de prontotour.com adresini ziyaret ederek bu avantajları yakalayabilirsiniz.

EDİNBURG

İskoçya’nın başkenti olan Edinburg muhteşem manzara ve eşsiz evlere ev sahipliği yapıyor. Özellikle bir volkanın tepesine inşa edilen Artur tahtı tüm dünya tarafından beğeniyle karşılanıyor ve her yıl milyonlarca turist çekiyor. Ayrıca Scott anıtı ve İskoçya ulusal müzesi de eşhrin bir diğer tarihi yapılarındandır. Lüks konaklama, eşsiz sahilleri ve mükemmel denizi ile sizi baştan çıkaracak bu muazzam şehirde, istediğiniz mevsim rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz.

SARAYBOSNA

Çok zor zamanlardan geçmiş olan Saraybosna, yılların zorluklarına rağmen dimdik ayakta durmuş bir şehir! Özellikle Baş çarşıyı ziyaret edebilir ya da şehrin ulusal kütüphanesini gezebilirsiniz. Romeo ve Jülyet köprüsü ile tarih müzesi şehrin en güzel yapıtlarından sadece birkaç tanesidir. Genel anlamda bir tatilci için gerekli tüm imkânların sağlandığı bu şehirde, dilediğiniz tatili yapabilecek ve heyecan dolu keşiflere çıkabileceksiniz.

Yorumlar (0)

Gazeteler