1. YAZARLAR

  2. Mehmet Yaman

  3. TÜRKMEN DAĞINI TESLİM ETMEYİN!..
Mehmet Yaman / Köşe Yazarı

TÜRKMEN DAĞINI TESLİM ETMEYİN!..

Elin gavurları binlerce kilometre uzaklardan geliyor ve bize ait olan, milletimizin parçaları bulunan halkımızı, gece gündüz bombalar ve silahlarla katlederek, soy kırım yapıyor, yerinden yurdundan ediyor ve biz de, “Bunların kaderi sınırlarımızın dışında kalmak” diye acı acı seyrediyoruz. Onların günahı ne, emperyalistler sınırlarımızı çizerken dışarıda bırakılmışlarsa?..

 

   Türkmen Dağları bizim ikinci Çanakkale’mizdir. Bu hamaseten söylenmiş bir söz olmayıp, ülkemizin güvenliği açısından çok önemli bir stratejik önemi taşıyor. Yani orası bizim namusumuz ve yurdumuzun güvenliği ve savunmamız açısından gelecekteki önemli bir baş ağrımızdır.

 

   Hayalen değil, gerçekleri görerek yaşayalım. Başımızı kuma sokarak, nemelazımcılık yapmayalım. Bilelim ki, kısa bir müddet sonra yurdumuzun fiilen işgali sahnelerini sık sık rastlayacağımız tehlikeli gidişata engel olmanın en önemli unsuru, Türkmen Dağı’na sahip çıkmak ve o insanlarımızı yerlerinde ikame ederek, yurtlarını savunmalarında aktif destek olmaktır. Yoksa onları ülkemize almak bir kaçıştır. Ülkemiz için önemli bulunan stratejik noktaları düşmana terk ediştir. Biz hep terk edip kaçma politikasını yıllardır uygulayıp geliyoruz. Yanlıştır, bu uygulamalar. Balkanlar’daki kardeşlerimizi yerlerinde koruyamayıp, kapılarımızı açarak yurdumuza almak yerine, onları kendi toprakları üzerinde takviye edip, tarihten beri ileri karakollarımız olan oraları, onların elinde tutmalarını sağlamamız lazımdı. Şimdi aynı şeyi Türkmen Dağı’nda yapıyoruz. Bu yanlıştan bir an önce dönüp, derhal o kardeşlerimizin yerlerini ve yurtlarını savunmalarında bütün gayretimizi göstermeliyiz. Göstermelik ve beylik laflar, hep birer aldatmacadır. Etrafta korkacağımız kimse yok. ABD ve Rusya dahil olmak üzere, her bireri içerden parçalanmanın ve ekonomik darboğazların içinde bocalıyorlar. Kim gücünü gösterirse, hain ve ikiyüzlü devletler, gücünü gösterenden yana tavır koyuyorlar. Yeter ki kararlı, iktidar ve muhalefetiyle istikrarlı bir biçimde varlığımızı gösterelim. İktidar nefsaniyet ve cehalet yaparak, milli meselelerimizde de yalnız ve başına buyruk hareket etme yerine, milletimizi ikna ederek, desteğini almalı ve böylece muhalefetin de, bu milli savunmamıza katkısı alınmalıdır. Çeşitli nedenlerle yapılan ikazlara hiç kulak asmadan, içimize yerleştirdiğimiz ve şimdi de şikayetçi olduğumuz ajanların da işlevleriyle, elimize bulaştırdığımız TIR’larla silah gönderme beceriksizliğimiz gibi, kötü örnekleri devam ettirmeyelim. Önemli milli meselelerde, muhalefet liderleri ya da temsilcileriyle, mutlaka ziyaret edilip, gerekirse ikili ve üçlü olmak üzere, sonuç alana kadar gözlerden uzak toplantılar tertipleyerek onların, katkısı bir şekilde alınır. Ayşe’lerimizin Kıbrıs’a tatile gönderilmeleri tekrar sağlanır. Bu millet basiretlidir. Kendilerini temsil eden siyasi partileri de mutlaka birlikte harekete zorlar, milli meselelerde. Yeter ki, ikna edici ve objektif kriterlere uygun ciddi, çıkarsız ve ayak oyunu olmayan bir politika izlensin.

 

   Türkmen Dağı bizim varoluş mücadelemizin sembolüdür. Yoksa, Rusya oraya yerleşecek ve deniz üssünün çevresine iyice kurulacak… Zavallı Suriye ve zavallı Esed’in hatırı falan değil. Böylece derste bize deli diye okutulan, fakat aslında tam tersi, milletinin menfaatleri için her türlü oyunları düşünen Petro’nun vasiyetini harfiyen uygulayan Putin sayesinde, Moskof Akdeniz’e inecek ve bizim kuzeyimizi haksız yere işgal ettiği gibi, güneyimizi de işgal ederek, geleceğimiz için ciddi bir tehdit oluşturacaktır. ABD’si, Nato’su hep birer faso-fisodur. Aklımızı başımıza alalım. İktidar-muhalefet tartışmalarını bir tarafa bırakıp, bu çok hayati konumuzda, en kısa zamanda, milli idealler etrafında işbirliği yaparak, halkımızın büyük çoğunluğunun iştirakiyle, Türkmen Dağı’mızı namusumuz gibi savunalım. 30.01.2016

 

        Mehmet Yaman

                                                                                                                                                                         Araştırmacı-Hukukçu

Bu yazı toplam 654 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer YazılarıTümü
ABK Grup
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anadolu'da Bugün | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.