Teknoloji Haberleri

Teknoloji

Twitter Trump'ın hesabını kapatacak mı?
26 Eylül 2017 11:06

"Trump'ın Twitter hesabı kapatılacak mı?" Sorusunda en etkin ağız olan Twitter'dan yanıt geldi.

Twitter Trump'ın hesabını kapatacak mı?

Kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajlarla gündem belirleme geleneğini sürdüren ABD Başkanı Trump'ın en çok zor durumda bıraktığı şirketlerin başında kuşkusuz Twitter geliyor. 

Popüler mikro devi Twitter'ın Trump'ın paylaşımları nedeniyle binlerce kullanıcısından şikayet aldığı ve kullanıcıların Trump'ın hesabının kapatılmasını istediği defalarca ABD medyasına konu olmuştu. 

Twitter sonunda konu ile ilgili sessizliğini bozdu. 

Mikro blog devi Trump'ın hesabının kapatılmayacağının altını çizdi ve yaptığı paylaşım ile bunun nedenini açıkladı. 

Twitter bu kararının nedeni olarak Trump'ın paylaşımlarının haber değeri taşımasını gösteri. 

Monness Crespi Hardt & Co. şirketinin analiz uzmanı James Cakmak, geçtiğimiz haftalarda Twitter'ın Trump'ı yasaklaması durumunda yaşacağı zararı analiz etmişti.

Cakmak, Trump’ın servisi terk etmesi halinde Twitter’in piyasa değerinin 2 milyar dolar düşeceğini belirterek, “Dünyada ABD Başkanı’ndan başka daha iyi ücretsiz reklam yok” demişti..

Uzman, Trump’ın gitmesinin Twitter kullanıcı sayısında azalmaya neden olmayacağını ama şirketin gayri maddi varlıklarının azalmasına yol açacağını belirtmişti. 

Halihazırda Twitter’in piyasa değeri 11.7 milyar dolar olarak tahmin ediliyor. Trump’ın başkanlığı döneminde bu değer yüzde 14 düştü.

Yorumlar (0)

Gazeteler