Mustafa Ekmekcioğlu Yazıları

Mustafa Ekmekcioğlu

Herkes üzerine düşeni yapmalı
29 Temmuz 2016

Mustafa Ekmekcioğlu

PAYLAŞ
Yorum yaz
A

15 Temmuz akşamı milli iradeyi kaldırmak adına askeri kalkışma yapanlar artık yüce Türk yargısına hesap vermekteler. Türk Devleti ve hükümeti üzerine düşen konulara titizlikle eğilirken vatandaş olarak bizlerde elimizden geleni yapmak zorundayız.

 

FETÖ’cü hainler çöreklendikleri kurumlardan adeta cızbızla  çeker gibi tek tek ayıklanmaktadır. Halkımız ise Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda vatan için demokrasi nöbetine devam etmektedir.

 

Türkiye’nin zaman kaybetmeden yakaladığı yükseliş iğmesini de devam ettirmesi gerekmektedir. Bunun içinde sanayici ve işadamlarımıza büyük görev düşmektedir. Türkiye’nin istikbali ve 2023 hedefi için tüccar ve sanayicinin her zamankinden daha çok çalışması ve üretmesi gerekmektedir.

 

Halkımız demokrasi sınavından alnının akı ile çıkmıştır. Şimdi de sanayici, tüccar ve işadamlarımızda büyük bir sınavdadır. Ülkemizin bu sıkıntılı dönemini atlatmak için mevcut projelerin ve yatırımların aksatılmadan devam etmesi çok önemlidir. Tüccar ve sanayiciler ülkesine ve şehrine en büyük faydanın üretmek ve çalışmak olduğunu bilmelidir.

 

 

Artık yeniden ticarete, sanayiye, turizme odaklanmalıyız. Kaldığımız yerden devam etmeli, hatta her zamankinden daha çok çalışmalıyız. Çünkü Türkiye’nin vadesi dolmak üzere olan dış borcu günden güne artmaktadır.  Bu borcu ödeyecek olanlar tüccarımız, sanayicimiz. Bütün bu açıkları kapatacak olan bizleriz.

 

Dolayısıyla hiç vakit kaybetmeden, ticarete ve sanayiye ağırlık vermemiz gerekiyor. Yapısal reformlarımızı sürdürmemiz, tasarruf politikalarını yeniden gözden geçirmemiz lazım. Projelerimizi ve yatırımlarımızı kararlılıkla ve daha büyük bir istekle sürdürmeliyiz.

 

Herkes üzerine düşen görevi yaptığı takdirde ülkemiz içinde bulunduğu sıkıntılı ortamdan en kısa zamanda çıkacaktır. Ordusu, polisi, halkı ve sanayicisi ile elele verilerek bir an önce düzlüğe çıkmalıyız. Türkiye’nin reçetesi birlik ve beraberliktir. Devlet ve millet bütünleşmesi ile her türlü zorluğun üzerinden geliriz.

 

 

 

Yorumlar (0)

+20
°
C
H: +20°
L: +10°
Konya
Pazartesi, 19 Haziran
7 günlük hava tahminini
Sa Ça Pe Cu Ct Pz
+18° +18° +21° +23° +26° +27°
+ +10° +10° +11° +12° +13°