Mustafa Ekmekcioğlu Yazıları

Mustafa Ekmekcioğlu

İşte Konya, işte Konyalılar
31 Ağustos 2016

Mustafa Ekmekcioğlu

PAYLAŞ
Yorum yaz
A

15 Temmuz darbe girişiminin duyulmasının ardından hemen sokaklara çıkan ve Başkomutan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “artık yeter” demesinin ardından evlerine çekilen Konyalılar geçtiğimiz gece ne kadar duyarlı ve tetikte olduklarını bir kere daha gösterdiler.

 

Geçtiğimiz gece yarısı Konya genelinde elektrik kesintisini gören duyarlı ve vatansever Konyalılar, “acaba yeni bir darbemi?” diye düşünerek ellerinde Türk bayrakları ile valilik önünde toplandılar.

 

Vakit geceyarısı olmasına rağmen valilik önünde biriken kalabalık, resmi bir açıklama duymadan çekilmeyeceklerini ve evlerine dönmeyeceklerini söylediler. Emniyet güçlerinin elektrik arızası olduğunu söylemesine rağmen dağılmayan kalabalık, Vali Yakup Canbolat’la görüşmek istediler.

 

Vali Yakup Canbolat ile telefonda görüşen kalabalık  elektrik kesintisinin trafo arızasından kaynaklandığını öğrendiler. Ak Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu’nun meydana gelmesi sonucu milletvekilinin etrafında toplanan kalabalık olayı bir kere daha onun ağzından duyduktan sonra gönül huzuru içinde evlerine döndüler.

 

Tarih boyunca her zaman devletinin ve milletinin yanında olan, vatan, bayrak, toprak ve özgürlük için her zaman canını vermeye hazır olan Konyalılar, yine göğsümüzü kabarttı. 15 Temmuz’u yapan FETÖ hainlerinin her an yeni bir alçaklık yapacaklarını düşünen Konyalılar, her zaman uyanık ve ayakta olduklarını bir kere daha gösterdiler.

 

27 gün süren “demokrasi nöbetleri” süresince gerek Mevlana Meydanı’nı ve gerekse askeri bölgelerin önünü hiçbir zaman boş bırakmayan Konyalılar, hainlerin Konya’da hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklarını dosta ve düşmana gösterdiler.

 

Milli ve manevi değerlerine bağlı olan Konyalılar, vatan aşkıyla çarpan yürekleri ile her zaman Başkomutanının, Türk ordusunun ve kahraman güvenlik güçlerinin yanında yer aldığını bir kere daha gösterdi. Konya her zaman birliğin, beraberliğin, dayanışmanın ve kardeşliğin merkezi olmuştur ve de olmaya devam edecektir.

Yorumlar (0)

+20
°
C
H: +20°
L: +10°
Konya
Pazartesi, 19 Haziran
7 günlük hava tahminini
Sa Ça Pe Cu Ct Pz
+18° +18° +21° +23° +26° +27°
+ +10° +10° +11° +12° +13°