Mustafa Ekmekcioğlu Yazıları

Mustafa Ekmekcioğlu

MHP üzerinde gizli el
12 Mayıs 2016

Mustafa Ekmekcioğlu

PAYLAŞ
Yorum yaz
A

Son alınan mahkeme kararı ile MHP yeniden ülke gündemine oturdu. Ak parti’nin 22 Mayıs’ta yapılacak Olağanüstü Genel Kurulu’nun bile önüne geçti. Ak Parti’de gelişecek olayları vatandaşlar öyle veya böyle tahmin edebiliyor.

 

Tek seçicinin ve tek adayın yaşanacağı Ak parti kongresinde kimin genel başkan olacağı Aksaray’da belirlenecek, partinin diğer organları ile ilgili listeler hazırlanacak ve kongreye katılanlar bütün bunları tasdik etmek için oy kullanacak.

 

Ancak MHP’de olaylar hiç böyle gelişmiyor. Halen dört adayın yarışacağı bir  genel kurul gözüküyor ufukta. Ayrıca genel kurulun yapılıp yapılamayacağı da tereddütlü. Genel kurul topu mahkeme mahkeme dolaşıyor. Bakalım en sonunda ne olacak.

 

Kongre için MHP’ye kayyum atanması ister istemez MHP üzerinde gizli bir el mi var sorusunu gündeme getiriyor. MHP’nin geçmişine bakacak olursak, MHP meclise en çok vekili Sayın Bahçeli’nin genel başkanlığında soktu. Sayın Bahçeli,  ANASOL Hükümet’in de görev aldı. Türkiye için iktidarın önünün tıkandığı bir noktada kendi koltuğunu da terk ederek ülkeyi erken seçime götürdü. Bu tavrı ile koltuğu değil ülkesini ne kadar sevdiğini herkese gösterdi.

 

Aslına bakarsanız dışarıdan birileri MHP’yi kirli oyunlara alet etmek istiyor. Çeşitli iktidarlarda da ortaya çıkan bu kirli el şimdi de MHP üzerinden bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Ak parti ile istediği amacına ulaşamayan o gizli el belli ki MHP ye yöneldi. Hem de öyle bir zamanda ki Türkiye terörle mücadele de kararlı bir şekilde mücadele verirken. Hem de Sayın Bahçeli’nin iktidara terörün bitirilmesi noktasında açık çek sunduğu anda.

 

Bütün bunlara tesadüf deyip geçemeyiz. Ülkemizin gelişmesini, birlik ve beraberliğini, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan bu kirli eller, şimdide ülkücü camianın beraberliğine göz dikmektedir. Ülke olarak dikkat etmeli ve uyanık olmalıyız.

Yorumlar (0)

+20
°
C
H: +20°
L: +10°
Konya
Pazartesi, 19 Haziran
7 günlük hava tahminini
Sa Ça Pe Cu Ct Pz
+18° +18° +21° +23° +26° +27°
+ +10° +10° +11° +12° +13°