Konya
Hafif yağmur
9°
Aksaray
Kapalı
11°
Karaman
Kapalı
11°

Beyşehir Belediye Başkanlığı'ndan İlan

İLAN 
BEYŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

Mülkiyeti Belediyemize ait, aşağıda yazılı 85 adet gayrimenkul, 2886 sayılı yasanın 45.maddesi maddesi hükmü gereğince açık artırma usulü ile kiraya verilecektir

SIRA
NO
MAHALLEMEVKİCİNSİADAPARSELYÜZÖLÇÜMÜ M2MUHAMMEN BEDEL (Yıllık)GEÇİCİ
TEMİNAT
KİRA SÜRESİ
1AkburunKöyiçiTarla266191.748,251.500.00135,003
2BekdemirSoğlaiçiTarla12761.521,991.200.00108,003
3BekdemirSoğlaiçiTarla12771.834,301.300.00117,003
4BekdemirSoğlaiçiTarla1142416.542,1838.500,003.465,003
5BekdemirBelenbaşıTarla1162414.828,3227.500,002.475,003
6BekdemirBayatgeçidiTarla1134111.962,711.400.00126,003
7ÇivrilKaraçalıTarla10525153,292.000.00180,003
8ÇivrilAlıpvermezTarla119152914,441.750.00158,003
9ÇivrilKumlarTarla10717711336,147.000.00630,003
10İsaköyÖrdek YatağıTarla1693210.150,9327.500.002.475,003
11EmenHorozTarla24718.046,366.000.00540,003
12EmenHorozbayırıTarla114183.900,001.500.00135,003
13EmenYukarıöteyakaTarla1033010,21825.200,002.270,003
14EmenŞabanbağıTarla241451308,762.800,00252,003
15EmenYazıTarla243165627,829.700,00873,003
16EmenYazıTarla243488085,2316.700,001.503,003
17Emen(Göçü)Emen YakasıTarla207679295,1813.900,001.251,003
18EmenÇiğdemlikTarla101382442,234.600,00414,003
19EmenKovanlıkTarla1281966391,163.650,00330,003
20EmenHorozTarla129895667,259.500,00855,003
21EmenŞabanbağıTarla24230942,01500,0045,003
22EmenYazıTarla242743413,475.000,00450,003
23EmenYazıTarla242762001,564.700,00423,003
24EmenYukarı HorozTarla24516686,373.650,00330,003
25EğirlerAkyerTarla18823483,06700,0063,003
26EğirlerKayıllarTarla1671583003,62500,0045,003
27GöçüBatancaTarla2196251638,6443.000,003.870,003
28GökçimenBüyükgenekTarla172389865,513.400.00306,003
29GökçimenÇukuryurtTarla1441362035,611.250.00113,003
30GökçimenÇukuryurtTarla1441374309,542.500.00225,003
31KaradikenKuyularTarla1135211.972,6714.000.001.260,003
32SadıkhacıSusamlıdereTarla 41471570650,0060,003
33Eylikler-Tarla103123365,852.000.0060,001
34Eylikler-Tarla104184479,862.700.0081,001
35Eylikler-Tarla1051615238,6510.100.00303,001
36Eylikler-Tarla106116735,644.000.00120,001
37Eylikler-Tarla107213360,459.000.00270,001
38Eylikler-Tarla109916668,689.150.00275,001
39Eylikler-Tarla110218019,5410.800.00324,001
40Eylikler-Tarla111221103,7312.700.00381,001
41Eylikler-Tarla112218590,0411.150.00335,001
42Eylikler-Tarla113105039,603.000.0090,001
43Eylikler-Tarla115192870,481.750.0053,001
44Eylikler-Tarla115213420,302.100..0063,001
45Eylikler-Tarla116107336,665.350.00161,001
46Eylikler-Tarla1171421113,3912.700.00381,001
47Eylikler-Tarla11813971,74600,0018,001
48Eylikler-Tarla1182121881,4713.150.00395,001
49Eylikler-Tarla12159251,485.550.00167,001
50Eylikler-Tarla125101027,03600,0018,001
51Eylikler-Tarla12994790,562.850.0086,001
52Eylikler-Tarla13085607,183.400.00102,001
53Eylikler-Tarla13666607,0111.550.00347,001
54Eylikler-Tarla136132799,431.700.0051,001
55Eylikler-Tarla142122158,081.300.0039,001
56Eylikler-Tarla155214969,68.950.00269,001
57Eylikler-Tarla156131877,831.150.0035,001
58Eylikler-Tarla17263783,882.250.0068,001
59Eylikler-Tarla175810763,726.450.00194,001
60Eylikler-Tarla17635950,063.600.00108,001
61Eylikler-Tarla177243559,512.000.0060,001
62Eylikler-Tarla180815819,479.500.00285,001
63Eylikler-Tarla1831412571,198.550.00257,001
64Eylikler-Tarla258168388,9418.000.00540,001
65Kıstıfan-Tarla17758746,008.750.00263,001
66Kıstıfan-Tarla174719247,0011.550.00347,001
67Kıstıfan-Tarla161712610,007.600.00228,001
68Kıstıfan-Tarla16610211557,397.000.00210,001
69Kıstıfan-Tarla151386020,003.600.00108,001
70Kıstıfan-Tarla205639284,9723.600.00708,001
71KıstıfanEriklikTarla 2772580,004.150.00125,001
72Kıstıfan-Tarla167113489,008.100.00243,001
73Kıstıfan-Tarla144318762,8011.300.00339,001
74Yenidoğan/ YüksekDazkırıTarla117225-1190000,0053.500.004.815,003
75Yenidoğan/ YüksekDazkırıTarla117225-2131000,0036.850.003.317,003
76Yenidoğan/ YüksekDazkırıTarla117225-390000,0025.350.002.282,003
77Yenidoğan/ YüksekDazkırıTarla117225-435000,009.850.00887,003
78Yenidoğan/ YüksekDazkırıTarla117225-5209000,0047.000.004.230,003
79SevindikŞehit Yüksel Mavi Cd. No:1B ve 1 CKahvehane1083100,00(Aylık) 1.500,001.620,003
80Huğlu43177 Sok. No:9Halı Saha16116158,98(Aylık) 2.500,002.700,003
81HacıarmağanBedesten İş Merk.40753 Sok. No:10BDükkan91129,00(Aylık) 9.400.0010.152,003
82KaraaliKöyiçi 43408 Sk. No:3 CDükkan149736,00(Aylık) 1.500.001.620,003
83Kurucuova43877 Sk.
No:1 C
Dükkan312220,00(Aylık) 800.00864,003
84SadıkhacıKöyiçiTohum Eleme Sellektörü012367211,48Aylık 2.000.002.160,003
85Yenidoğan/
Yüksek
Menekşe Cad. No:5ADükkan221149,63(Aylık) 400.00432,003

1- İHALE TARİHİ: 11.11.2026 Çarşamba günü saat 10.00’ da yapılacaktır.
2.1. İHALE EVRAK TESLİM TARİHİ: İhaleye katılabilmek için;
2.1. Kullanım amacı “TARLA” olan taşınmazların ihalesine girebilmek için ilgili taşınmazın tapu kütüğünde kayıtlı olduğu mahallede ikametgâh etmek veya mahalle nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. (6360 sayılı kanunla kapanan belde ve köyden mahalleye dönüşen mahallelerden devredilen taşınmazların ihalesine, tapu kütüğünde, hangi belde veya köy tüzel kişiliğinden gelmiş ise, geldiği belde veya köyün (mahallenin) nüfusuna kayıtlı veya o mahallede ikamet eden kişiler ihaleye girebileceklerdir. Ancak; Bu şartları taşıyanların ihaleye iştirak etmemeleri veya kiralamadıkları takdirde, arazilerin boş kalmaması için, diğer mahallelerde ikamet edenlere, 49. Maddeye göre kiraya verilebilecektir
2.2. İsteklilerin gerçek kişi olması halinde ihaleye katılabilmeleri için istenen belgeler 
2.2.1. Tebligat için Yerleşim Yeri (ikametgah) Belgesi.
2.2.2.Nüfus Cüzdanı fotokopisi 
2.2.3. İhaleye vekaleten iştirak ediyorsa, isteklinin adına teklif vermeye yetkili olduğuna dair noter tasdikli vekaletname,
2.3. İsteklinin Tüzel Kişi olması halinde ihaleye katılabilmeleri için istenen belgeler;
2.3.1.Tebligat için Adres Beyanı,
2.3.2.Mevzuatı gereği tüzelkişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve /veya Sanayi veya Esnaf Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge (Tescil Belgesi),
2.3.3. Kayıtlı olduğu Vergi Dairesi kaydı,
2.3.4. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren belge ve noter tasdikli imza sirküleri,
2.4. İhaleye katılacak olan gerçek ve tüzel kişilerin Belediyemize herhangi bir borcu olmadığına dair belge,
2.5. Ortak girişim olması halinde ortak girişim beyannamesi,
2.6. Geçici teminat olarak belirtilen bedeli, belediyemiz veznesine veya Vakıflar Bankasındaki TR 68 0001 5001 5800 7292 2898 41 iban numaralı veya Ziraat Bankasındaki TR07 0001 0001 7231 7984 0350 01 iban numaralı, hesaplarımıza yatırarak, aldıkları makbuz veya 2886 D.İ.K. nun 26. Maddesinde belirtilen, teminat yerine geçen belgelerden her hangi birisi. (Teminat mektubu verilmesi halinde geçici teminat mektubunun süresiz ve limit içi olması, 2886 sayılı D.İ.K.na göre düzenlenmiş olması gerekmektedir.)
3. İsteklilerin yukarıda istenilen belgeleri en geç ihale günü saat 09.00’a kadar Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekir.
4. İstenilen belgeleri idareye teslim etmeyen istekliler ihaleye katılamazlar,
5. Arazi kira bedelleri, 1 yıllık peşin olarak tahsil edilecektir.
6. İhale ile ilgili şartname, mesai saatleri içerisinde Belediye Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde görülebilir veya 1.000,00 TL(Bin TL) Bedel karşılığında satın alınabilir. İhaleye katılım için, şartname satın alma mecburiyeti yoktur.
İlan olunur. 
Adil BAYINDIR
Belediye Başkanı

Basın No ILN02576890